Na rynku wyposażenia wnętrz i urządzeń, które stosowane są w poszczególnych pomieszczeniach do ogrzewania można korzystać z coraz szerszego asortymentu różnych wyrobów. Pozwala to między innymi na skonstruowanie znacznie ciekawszego pod względem stylistycznym wnętrza bez strat na użyteczności zastosowanych elementów wyposażenia. W przypadku grzejników najważniejsze jest oczywiście wybranie takich urządzeń, które pozwalają przede wszystkim zapewnić komfort użytkowania. Grzejniki dobierane są w zakresie zarówno wielkości pomieszczenia jak też rodzaju ogrzewania użytkowanego w danym pomieszczeniu. W przypadku łazienek może to być zarówno ogrzewanie podłogowe jak też ogrzewanie centralne.

W łazience grzejniki łazienkowe mogą być zarówno stosowane do ocieplania pomieszczenia, jak też do suszenia. Możliwe jest decydowanie się również na grzejniki, które zarówno podłączane są do centralnej instalacji grzewczej, jak też, w których znajdują się grzałki elektryczne. Tego rodzaju grzejnik może być stosowany zarówno w okresie sezonu grzewczego, jak też w okresie letnim. Grzejniki elektryczne posiadające grzałki elektryczne mogą działać niezależnie od instalacji centralnego ogrzewania.

W łazience, jak też w innych pomieszczeniach grzejniki łazienkowe mają również funkcję dekoracyjną, co sprawia, że warto jest grzejniki dopasować do stylistyki wnętrza. Odpowiednie dopasowanie grzejników pod względem kształtów grzejników, kolorystyki oraz zachowanie spójności stylistycznej pozwala na stworzenie bardziej estetycznego wnętrza. W zakresie wyglądu grzejników istnieje bardzo szeroki asortyment a co za tym idzie wybór różnorodnych pod względem konstrukcji, kolorystyki oraz wzornictwa poszczególnych rodzaje grzejników zarówno tradycyjnych jak też nowoczesnych w swojej formie.