Miesięczne Archiwa: grudzień 2012

images (4)

W salonach meblowych jest dziś bardzo wielki wybór mebli. Nie brakuje w nich również tych najdroższych z najszlachetniejszych naturalnych materiałów, czy połączenia drewna ze skórą. Można nimi wyposażyć cały dom. Jednak najczęściej decydujemy się na te, które będą zdobiły nasz salon. Aby nasze życie stało się jeszcze wygodniejsze, skonstruowano coś takiego jak fotel telewizyjny, czyli mebel, który ma nam umilić oglądanie telewizji. Przykładem takiego mebla jest fotel telewizyjny Trio. To wygodny fotel do oglądania telewizji i relaksu. Ten meble to połączenie wysokiego komfortu siedzenia i estetyki. Ma możliwość rozkładania oraz kilka położeń odchylenia fotela, aż do pozycji półleżącej. Fotel ma też bardzo praktyczny i zgrabny podnóżek, który zapewnia naszym nogom komfort i wygodę. Fotel umieszczony jest na efektownej nodze wykonanej z drewna klejonego warstwowo. Ta konstrukcja dostępna w kolorze naturalnym lub czarnym, zaś siedzisko może mieć barwę kremową lub brązową. Ciekawą propozycją jest też fotel telewizyjny MILTON wykonany z naturalnej skóry, zaś tył fotela obity jest ekoskórą. To mebel nie tylko wspomagający wygodne oglądanie telewizji, ale to również doskonały sposób na relaks, a nawet popołudniową drzemkę. Można go rozkładać aż do pozycji półleżącej. W zestawie z fotelem jest też praktyczny podnóżek. Klient może wybierać między kolorem kremowym, brązowym i czarnym.

pobrane (2)

Kiedyś obowiązkowo w każdym salonie były pufy. W czasach PRL-u był moment, kiedy pufy były krzykiem mody. Wikipedia definiuje pufę jako miękki, niski taboret z siedziskiem znajdującym się na skrzyni, obity w całości tkaniną lub skórą. I rzeczywiście taka jest pufa. A podobno zaczęło się od taboretu – kuchennego, twardego, na którym jakiś wygodny francuski kucharz położył poduszkę. I tak narodziło się to miękkie niewielkie siedzisko. A tak naprawdę, niskie siedziska, składane taborety pochodzą ze Wschodu. Kiedyś rzeźbione stołki były popularne na dworze chińskim. Już w „Panu Wołodyjowskim” wspomina się o skórzanych poduchach, na których siadywano ze skrzyżowanymi nogami. Natomiast Berberowie używali puf sznurowanych skórzanym rzemieniem i wypełnianych piaskiem. W Europie te meble nie zdobyły większej popularności. Do czasu, gdy w 1968 roku Henry Massonet, francuski projektant, wymyślił stołek Tam Tam, którego egzemplarze sprzedawały się w bardzo szybkim tempie. Od tego czasu zaczęto produkować pufy różnego rodzaju. Były małe i poręczne, ale bez trudu konkurowały z fotelami i sofami. Szybko opanowały apartamenty i rezydencje. Zajmowały mało miejsca i mogły pełnić różne funkcje, raz siedzenia, raz stolika, to znów podnóżka, a dostawione do kanapy, nawet dodatkowego miejsca do spania. Te niskie miękkie siedziska przyjęły się również w Polsce. Skórzane pufy można dopasować do sofy i kanapy. Doskonale odnajdują się w eleganckich salonach. Są wykonane ze skóry barwionej lub lakierowanej, zaś siedzisko wypełnia pianka poliuretanowa. Oczywiście doskonałej jakości, na konstrukcji z drewna. Dodatkowa zaleta puf to pojemnik skrzyniowy, który może służyć za schowek.

images

Polskie sklepy i salony meblowe oferują dziś bardzo bogaty wybór mebli. Wśród nich nie brakuje ekskluzywnych mebli skórzanych. W ofercie oprócz kanap, sof i foteli, znajdują się także pufy i podnóżki dopasowane do foteli i sof. Pufy i podnóżki, wbrew pozorom są bardzo ważnymi meblami i stanowią ważny dodatek, umożliwiający zrelaksowanie zmęczonych nóg. Podnóżki mogą mieć bardzo różnorodne kształty. Mogą mieć one stelaż drewniany Kub metalowy, na którym umieszczone są siedziska w kształcie kwadratowym, okrągłym lub owalnym. Podnóżki obszywane skórą zwykle mają podstawę z solidnego drewna wybarwianego na odpowiedni kolor. Zaś siedziska wykonane są z najlepszej jakości skór naturalnych lub sztucznych, również barwionych w różnych kolorach. Ich wypełnienie to zazwyczaj dobrej jakości miękka pianka poliuretanowa. Skórzane siedziska mogą być pikowane, obszywane lub stebnowane kontrastową nitką. Te niepozorne meble, elegancko wykonane, są wyjątkową ozdobą salonu. No i oczywiście doskonałym oparciem dla zmęczonych nóg. Dlatego powinny być wykonane z bardzo trwałych materiałów. No i oczywiście, te niewielkie meble nie są tanie,. Bo za niewielki podnóżek trzeba zapłacić nawet ponad sześćset złotych. Nowoczesne podnóżki dobrych producentów mebli spełniają najwyższe europejskie normy jakości. Gwarantuje to oczywiście długie i sprawne działanie a przede wszystkim wygodę i komfort. Warto takie małe meble mieć w salonie.